- Dzisiaj o godz. 18.00 będzie ostatnie już nabożeństwo majowe, od poniedziałku odprawiane będą nabożeństwa czerwcowe w łączności z wieczorną Mszą świętą.
- W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Świętem Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu odprawiane będą przed południem o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 10.30. Procesja eucharystyczna w kościele św. Jadwigi rozpocznie się po Mszy świętej odprawionej o godz. 9.30. Msza św. w kościele klasztornym o tradycyjnej porze, czyli o godz. 16.00. Po południu Msza święta w naszym kościele parafialnym o godz. 17.00, następnie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, która przejdzie ulicami: Krakowską, Traugutta, Raczyńskich i Chopina. Na trasie procesji prosimy o wykonanie dekoracji w oknach mieszkań.
O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy w obecnym roku prosimy:
- ołtarza I – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – kontakt w tej sprawie z ks. Jerzym,
- ołtarza II – mieszkańców ul. Ks. Konarskiego bl. nr 19, 21 i 25 – kontakt z ks. Pawłem,
- ołtarza III – mieszkańców ul. Ks. Konarskiego bl. nr 29, 33 domów indywidualnych – kontakt z ks. Danielem,
- ołtarza IV – mieszkańców ul. Głowackiego bl. nr 35 i 37 – kontakt z ks. Markiem.
Prace przy ołtarzach rozpoczną się w czwartek o godz. 14.00.
Zwracamy się również z prośbą do mieszkańców wyznaczonych ulic oraz innych życzliwych osób o pomoc w sprzątaniu placu kościelnego po procesjach podczas oktawy. Do posługi przy baldachimie prosimy: w czwartek – panów szafarzy; w piątek panów ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, sobotę panów z bloków przygotowującego II ołtarz, w niedzielę panów z bloków przygotowującego III ołtarz. Wszystkich uczestniczących w procesjach prosimy o skupienie i porządek. Taca z Uroczystości Bożego Ciała przeznaczona jest dla diecezji na cele charytatywne.
- W obecnym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
- W czwartek – adoracja w intencji powołań do kapłaństwa i zakonów, prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie po Mszy św. celebrowanej o godz. 7.30.
- W piątek – Msza św. wotywna o NSPJ: rano o godz. 7.00 z nabożeństwem eucharystycznym i po południ o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną.
- W sobotę:
- nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy świętej odprawionej o godz. 7.00,
- Anioł Pański i Różaniec prowadzony przez Stowarzyszenie Apostolstwa Modlitwy – o godz. 12.00,
- nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca – po Mszy świętej wieczornej, rozpoczęcie o godz. 19.00.
- Miesięczna spowiedź święta przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą:
- od poniedziałku do środy podczas porannych Mszy świętych oraz po południu o godz. 17.30,
- w piątek podczas porannych Mszy świętych oraz po południu od godz. 17.00.
Kancelaria parafialna, z racji spowiedzi miesięcznej, w pierwszy piątek po południu będzie nieczynna.
- Posługa sakramentalna u chorych – w sobotę po porannych Mszach świętych od godz. 7.30. Chorych prosimy zgłaszać do środy w zakrystii lub kancelarii parafialnej Kancelaria parafialna, z racji posługi u chorych w sobotę przed południem będzie nieczynna.
- W oktawie Bożego Ciała, czyli od piątku, procesje eucharystyczne będą codziennie na placu kościelnym po Mszach świętych wieczornych odprawianych o godz. 18.00.
- Spotkanie uczniów klas siódmych z księdzem wizytatorem odbędzie się w dolnym kościele, we wtorek /2 czerwca/:
- o godz. 16.00 – dla Szkół Podstawowych nr 2 i 6,
- o godz. 17.00 – dla Szkoły Podstawowej nr 3. Prosimy, aby w spotkaniu, które odbędzie się w dolnym kościele, wziął udział jeden z rodziców ucznia, bądź osoba odpowiedzialna za jego wychowanie.
- Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – w środę po Mszy świętej wieczornej.
- W większość niedziel, w ciągu roku, dzieci ze scholi parafialnej ubogacają swym śpiewem liturgię Mszy świętej o godz. 12.00. Za tydzień po zakończeniu tej Mszy świętej, przy wyjściu z kościoła, będzie można złożyć ofiarę do puszek, przeznaczoną na działalność parafialnej scholi dziecięcej. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy. Bóg zapłać.
- W ostatnim tygodniu zmarli +Krzysztof Pietrucha i Kazimierz Chęciek. Módlmy się o Miłosierdzie Boże dla nich: Dobry Jezu …
Aktualności
- All Post
- Aktualności

W czwartek 4 czerwca 2026r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Świętem Bożego Ciała. W naszym kościele parafialnym po południu o godz. 17.00 była sprawowana Msza Święta, a następnie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Tradycyjnie procesja przeszła ulicami:…

Dnia 30 maja 2026r. grupa 58 osób z naszej parafii wraz z ks. Jerzym, udała się na pielgrzymkę. Najpierw zatrzymaliśmy się w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Naszą przewodniczką po tej Bazylie była Pani Sylwia, która pięknie przybliżyła nam historię…

Dnia 13 maja 2026r. odbyło się w naszej parafii pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozważania różańcowe poprowadził ks. Proboszcz, który również wygłosił Słowo Boże. Na zakończenie nabożeństwa wyruszyliśmy w tradycyjną procesję wokół naszego kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.…