Parafia Matki Boskiej Anielskiej w Dębicy

  1. Uczniowie klas ósmych mają obowiązek uczestniczyć w specjalnych spotkaniach przygotowujących ich do świadomego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwsze nabożeństwo dla rodziców uczniów kl. VIII – w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00, następnie spotkanie organizacyjne.

          Udział w spotkaniach i nabożeństwach przygotowujących kandydatów do przyjęcia bierzmowania jest jednym z warunków dopuszczenia do tego sakramentu. Każdy z kandydatów w poszczególnych nabożeństwach powinien uczestniczyć z osobą dorosłą np. jednym z rodziców, chrzestnym lub osobą, która będzie pełnić podczas bierzmowania rolę świadka. Obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach przygotowujących do bierzmowania mają również osoby dorosłe, które z różnych powodów dotychczas nie przyjęły bierzmowania, a mają obecnie wolę przyjęcia tego sakramentu.

 

  1. Wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie – w środę o godz. 19.00. Po modlitwie różańcowej odbędzie się procesja maryjna z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy zarówno osoby dorosłe, jak również dzieci i młodzież. Wszystkich prosimy o przyniesienie lampionów.

 

  1. Coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, organizowana przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ, rozpocznie się w czwartek od Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 /14.09/ i trwać będzie do godz. 22.00, zgodnie z programem umieszczonym w gablocie parafialnej i na ulotkach znajdujących się na komodzie. W czwartek, w ramach modlitewnego czuwania, w związku ze Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, czyli około 18.30, zostanie odprawiona Droga Krzyżowa przy stacjach na placu kościelnym. W piątek adoracja kontynuowana będzie w kościele klasztornym od godz. 9.00 do 15.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się przynajmniej na chwilę, do wspólnotowej bądź indywidualnej modlitwy wobec Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Nabożeństwo Grupy Modlitwy św. Ojca Pio – w piątek o godz. 18.00. Z inicjatywy tej wspólnoty, dzień wcześniej, czyli od czwartku, rozpocznie się nowenna w intencji kapłanów naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w ramach tej nowenny codziennie o godz. 17.30.

 

  1. Za tydzień, błogosławieństwo dzieci i rodzin po Mszy świętej odprawianej o godz. 12.00.

 

  1. Również w przyszłą niedzielę w parafiach Krzyża Świętego w Dębicy i w Chotowej przypada odpust parafialny.

 

  1. Spotkania apostolskie:
  • Liturgicznej Służby Ołtarza, (czyli ministrantów i lektorów) – we wtorek po Mszy świętej wieczornej,
  • Dziewczęcej Służby Maryjnej i scholii dziecięcej – w sobotę, w budynku KANY, o godz. 10.00. Zapraszamy również młodsze dzieci, które mogłyby włączyć się do tej wspólnoty.

 

  1. Biblioteka parafialna, po okresie dłuższej przerwy, ponownie będzie dostępna – w piątki od godz. 16.30 do 17.30. Zachęcamy do wypożyczania publikacji religijnych.

 

  1. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na utrzymanie kościoła, placu kościelnego oraz planowane prace remontowe. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. W ostatnim tygodniu zmarli: ++Kazimiera Oliferuk, Wanda Tatarczany, Anna Orzechowska. Módlmy się o ich zbawienie: Dobry Jezu, a nasz Panie, … A dusze wiernych zmarłych przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.

Aktualności

  • All Post
  • Aktualności
8

W czwartek 4 czerwca 2026r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Świętem Bożego Ciała. W naszym kościele parafialnym po południu o godz. 17.00 była sprawowana Msza Święta, a następnie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Tradycyjnie procesja przeszła ulicami:…

Opublikowano:2026-06-06
19

Dnia 30 maja 2026r. grupa 58 osób z naszej parafii wraz z ks. Jerzym, udała się na pielgrzymkę. Najpierw zatrzymaliśmy się w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Naszą przewodniczką po tej Bazylie była Pani Sylwia, która pięknie przybliżyła nam historię…

Opublikowano:2026-06-01
15

Dnia 13 maja 2026r. odbyło się w naszej parafii pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozważania różańcowe poprowadził ks. Proboszcz, który również wygłosił Słowo Boże. Na zakończenie nabożeństwa wyruszyliśmy w tradycyjną procesję wokół naszego kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.…

Opublikowano:2026-05-15