Opiekun: ks. Proboszcz Jan Krupa
Chór powstał w październiku 1971 r. z inicjatywy ks. Stanisława Pietrzaka przy wsparciu ks. proboszcza Edwarda Limanówki. Pierwszy publiczny występ zespołu liczącego 18 osób odbył się podczas pasterki w tym samym roku. Kolejnymi dyrygentami chóru byli: siostra organistka Eustella i R. Śliwka. Od września 1977 r. opiekunem chóru i dyrygentem zostaje ks. Zbigniew Adamek.
Ks. Zbigniew zaprasza do pomocy w prowadzenia chóru swojego brata Pawła studenta WSP w Kielcach, który przez cztery lata przyjeżdżał z Kielc i prowadził zajęcia z chórem. W listopadzie 1977 roku odbywa się pierwszy Koncert Cecyliański. Rok później zespół zajmuje III miejsce podczas Festiwalu Chórów Parafialnych w Tarnowie i bierze udział w obchodach 900-lecia śmierci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krakowie na Wawelu i Skałce.
Momentem przełomowym w historii chóru jest pojawienie się w Dębicy na stałe Pawła Adamka, który od września 1981 roku rozpoczyna pracę jako nauczyciel muzyki i obejmuję kierownictwo chóru.
Podczas Wielkanocy w 1982 r. chór po raz pierwszy wykonuje „Alleluja” J.F. Haendla. 2 sierpnia 1984 r. uczestniczy we Mszy Św. z okazji 100. rocznicy założenia Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich pod przewodnictwem ks. kard. Franciszka Macharskiego. W 70. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę chór wystawił pierwsze widowisko „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”,. W marcu 1993 r. chór śpiewał podczas Mszy św. radiowej w kościele Św. Krzyża w Warszawie. Rok później wystąpił w koncercie galowym z okazji 200-lecia Konstytucji 3 Maja.
Ważnym momentem w działalności chóru było „Oratorium Pasyjne” które było wystawione 11 razy , m.in. w Tarnowie, Nowym Sączu, Wiśniczu, Mielcu, Iwoniczu, Jarosławiu, Brzostku. Zostało również zarejestrowane przez TVP Rzeszów w bazylice w Leżajsku, a później kilkakrotnie wyemitowane w telewizji regionalnej i ogólnopolskie TVP 2 i Polonia. Chór był zapraszany do oprawy liturgicznej podczas konsekracji kościołów m.in. w Niedomicach, w Dębicy ( Miłosierdzia Bożego ),w Latoszynie. 20 września 1996 r. uczestniczy w konsekracji kościoła p.w. Ducha Świętego.
W roku 1997 wyjechał z koncertami do Belgi, Francji i Niemiec. Rok później w 200. rocznicę urodzin Adama Mickiewicza, wziął udział w widowisku poetycko-muzycznym „W ojczyźnie Mickiewicza i Moniuszki, czyli scen polskie”. W tym samym roku uczestniczył w I Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Mielcu. W czerwcu 2004 r. zespół uczestniczył koncercie inauguracyjnym XIII Festiwalu Muzycznego w Rzeszowie.
Od 2000 roku chór wprowadza do swojego repertuaru opery i uczestniczy w ich wystawianiu. Ma na swoim koncie opery Stanisława Moniuszki: „Verbum nobile”, „Flis”, „Halka”, „Straszny dwór”,„Hrabina”, „Jawnuta”, oraz krotochwilę „Nowi Don Kiszot, czyli sto szaleństw”. Śpiewogrę Jan Stefaniego ”Krakowiacy i Górale”, opery G. Verdiego: „Nabucco” i „Traviata”, G.Bizeta „Carmen” G. Rossiniego „Cyrulik sewilski”, G. Donizettiego „Napój miłosny”, W.A. Mozarta „Wesele Figara”, operetkę J. Strussa II „Zemsta nietoperza”, widowisko artystyczne „Tych miasteczek nie ma już” na podstawie musicalu „Skrzypek na dach”, rock-operę „Jesus Christ Superstar” A.L. Webbera, musical „Dźwięki muzyki” R. Rodgersa, i obecnie ( rok 2023 ) operę P. Mascagniego „Rycerskość wieśniacza”
Chór w swoim repertuarze posiada wiele utworów religijnych na wszystkie okresy liturgiczne, uświetnia śpiewem wszystkie uroczystości w parafii a szczególnie w Wielkim Tygodniu śpiewając m.in. Pasję wg. Św. Mateusza w opracowani na chór Lewkowicza.
Od 16 lutego 2001 r. działalność chóru wspiera powstałe wówczas Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze.
Chór Parafii Matki Bożej Anielskie w Dębicy bierze udział w licznych uroczystościach religijnych i patriotycznych. Upowszechnia nie tylko kulturę muzyczną, ale pomaga chwalić Boga, uczy wrażliwości na piękno, kształtuje postawy patriotyczne i społeczne, uczy, pracy zespołowej, łącząc ludzi różnych zawodów i pokoleń, mieszkańców Dębicy i okolic.